Základ dlouhověkosti = vyvážený imunitní systém

Základ dlouhověkosti = vyvážený imunitní systém

Posilovat imunitu je hloupost. Imunitu je potřeba regulovat a správně vyvažovat. Zapomeňte na posilovače imunity, řekneme vám proč.

Všichni jsme pod neustálým stresem a české statistiky výskytu civilizačních onemocnění nejsou příliš optimistické. Dlouhodobý stres je tichý a velmi zákeřný nepřítel. Vlivem tohoto stresu dochází k nepříznivému působení na imunitní systém, který tak přestává fungovat správně a dostává se do nerovnováhy. Je prokázáno, že stres je hlavní příčinou vzniku různých onemocnění. Zvyšuje např. riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění až o 50 %. Z klinických výzkumů vyplývá, že až 75 % případů onkologických onemocnění je přímo nebo nepřímo spojováno s nadměrným stresem.

Základem vyvážené imunity jsou Th1 a Th2 buňky v rovnováze
Možná názvy buněk slyšíte poprvé, ale jsou pro naše správné fungování těla velmi významné. Zvláště, co se rakoviny týče.  Tyto dva systémy buněk jsou naši vojáci kontroly správného fungování těla. Každá z nich má svou speciální funkci. Th1 a Th2 systémy se chovají jako sourozenci přetahující se o pozornost. Pokud je Th1 systém nabuzený, utlumuje aktivitu systému Th2 a naopak. Organismy vystavené dlouhodobému stresu mají Th1/Th2 balanci narušenou.

Ve většině případů se uvádí, že lidé s Th1 dominantním systémem trpí autoimunitními chorobami, nedostatkem vitaminu D nebo gluténovou intolerancí. Na druhé straně alergické stavy, rakovina, astma, atopický ekzém a další jsou spojovány se zvýšenou činností Th2 imunitních odpovědí.

A to je důvod, proč tento systém buněk musí být v rovnováze.  Proto posilovat imunitu je velmi zavádějící. Za zmínku tedy stojí, že pokud někde uvidíte reklamu na posilovač imunity, buďte raději ve střehu.

P.s. Čaj KOMBE imunitu díky ženšenu vyvažuje, nikoli posiluje. Koupit si ženšenový čaj KOMBE můžete zde.

 

20 ks / 269 Kč       50ks / 559 Kč       100ks / 949 Kč